Text Select Disable

شرایط و مقررات استفاده از پرتال مسافر آنلاین

نکته بسیار مهم جهت کلیه کاربران محترم وبسایت مسافر آنلاین :


لطفا متن کامل شرایط و مقررات استفاده از پرتال رزرواسیون در قسمت پایین را به دقت مطالعه بفرمایید . ( توجه داشته باشید که استفاده شما از خدمات این وبسایت ، به منزله قبولی کلیه شرایط و قوانین استفاده از این وبسایت میباشد . )


قوانین و شرایط عمومی استفاده از پرتال مسافرآنلاین ( قرارداد عمومی بین پرتال مسافر آنلاین و کاربر ) :

1. وب‌سایت مسافرآنلاین، طبق قوانین جهوری اسلامی ایران و قوانین جرائم اینترنتی فعالیت می‌نماید و کاربران محترم آن موظفند هیچ‌گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شؤونات اخلاقی و مذهبی کشور ایران را در این وب‌سایت قرار ندهند. در صورت اثبات هر گونه تخلف، شناسه‌ کاربری این افراد لغو و هرگونه تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ شخص کاربر خواهد بود.

2. کلیه حقوق محتوایی که توسط گروه مسافرآنلاین ایجاد و بر روی این وب‌سایت قرار داده شده ، متعلق به وب‌سایت مسافرآنلاین است و این وب‌سایت حق ویرایش، حذف و یا هرگونه تغییرات این محتویات را برای خود محفوظ می‌دارد.

3. خدمات و محتوياتی که توسط مسافرآنلاین ارائه می‌گردند صرفاً متعلق به این وب‌سایت است و هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و… از وب‌سایت مسافرآنلاین پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه استفاده از مطالب این وب‌سایت را بدون کسب مجوز کتبی از گروه مسافرآنلاین نخواهد داشت .

4. اطلاعات موجود در این وب‌سایت توسط متخصصین صنعت توریسم ، گردآوری و تدوین شده‌اند، توجه داشته باشيد كه در صورت عدم اطمینان از صحت هر كدام از مطالب درج شده و یا دریافت اطلاعات بروز شده ، همکاران ما آماده پاسخگویی شبانه روزی به کاربران میباشند .

5. رعايت حفظ حريم خصوصي كاربران در اين وبسايت از مهمترين اهداف گروه مسافرآنلاين ميباشد ،لذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران و در صورت اطلاع از هر گونه توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ دیگر، كاربران متعهد ميگردند تا در اسرع وقت موضوع مربوطه را به مسافرآنلاین اطلاع دهند .

6. کاربر حق درج اطلاعات شخص دیگری غیر از خود را جهت ثبت‌نام نداشته و تعهد می‌نماید که اطلاعات خود را به صورت صحیح در وب‌سایت وارد نماید. در صورت وارد كردن اطلاعات ناقص يا نادرست، مسؤولیت عواقب بعدی این عمل به عهده‌ کاربر می‌باشد.

7. کاربر تعهد می‌نماید هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت درپانل مدیرت شخصی خود در وبسایت مسافرآنلاین اصلاح نماید. در غیر اینصورت، این وب‌سایت هیچگونه مسؤولیتی در قبال تبعات ناشی ازعدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

8. مسافرآنلاین هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت آگهی های تبلیغاتی در وب سایت نخواهد داشت .

9. هر گونه سوء استفاده از نام مسافرآنلاین ، سایت اینترنتی مسافرآنلاین ، مکاتبه از طرف مسافرآنلاین و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده و از طریق شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

10. وب‌سایت مسافرآنلاین اطلاعات کاربران را با هیچ مجموعه دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذیصلاح فقط در صورت موارد قانونی ، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

11. مسافرآنلاین مسؤولیتی در مورد محتوای وب‌سايت‌هایی که به آن‌ها لینک داده است، ندارد. این سایت‌ها توسط گروه مسافرآنلاین تولید نشده‌اند و وجود آن‌ها، به منزله‌ تایید یا مشارکت با هیچکدام از وبسایتها نیست.

12. پرتال رزرواسیون مسافرآنلاین پایگاه اینترنتی دیگری جز http://mosaferonline.com نداشته و تنها از همین راه با کاربران خود تماس و با مکاتبه مینماید . تمامی مکاتبات اینترنتی از آدرس‌هایی جز آدرس‌های رسمی و معتبر این وب‌سایت که حتما میبایست بعد از @ آدرس اینترنتی وبسایت نمایش داده شود( mosaferonline.com@….. ) ، مورد تایید گروه مسافرآنلاین نیست و این گروه هیچگونه مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی نخواهد داشت .

13. استفاده از این وب‌سایت برای مقاصد تجاری، تبلیغات، بازاریابی و نظایر آن مجاز نميباشد . برای تبلیغ بر روی این سایت می‌توانید با گروه بازاريابي و تبليغات مسافرآنلاين با آدرس پست الكترونيكي info@mosaferonline.com هماهنگي و از شرایط تبلیغ آگاه شوید.

14. مسافرآنلاین حق دارد برای تامین هزینه‌های جاری سایت، از آگهی‌های تبلیغاتی استفاده کند؛ اما مسؤولیتی در قبال محتوای این آگهی‌ها ندارد.

15. اگر در جریان پرداخت پول، ارتباط با شبکه قطع شود، وظیفه‌ حل مشکلات احتمالی بر عهده‌ بانک می‌باشد و هزینه‌ کم شده از حساب، طبق قوانین بانکی به حساب کاربربازخواهد گشت. وب‌سایت مسافرآنلاین در این روند هیچگونه مسؤولیتی نخواهد داشت و این روند مستقیماً توسط بانک انجام خواهد گرفت.

16. ارائه خدمات از طرف مسافرآنلاین در قبال پرداخت کامل وجه رزرواسیون مربوطه خواهد بود . در صورت عدم تکمیل مراحل پرداخت توسط کاربر و یا عدم تسویه حساب ، مسافرآنلاین هیگونه مسئولیتی در قبال رزرواسیون های مربوطه نخواهد داشت.

17. ارائه‌ اطلاعات شخصی صحیح، نظیر نام و نام خانوادگی مطابق با نام مندرج در پاسپورت، تعداد مسافران، سن ، تاریخ تولد ، شماره پاسپورت و… بر عهده‌ کاربر می‌باشد. مشکلات ناشی از ورود اطلاعات نادرست توسط کاربر، بر عهده‌ وب‌سایت مسافرآنلاین نخواهد بود.

18. بعلت عدم دسترسی گروه مسافرآنلاین ، بررسی اعتبار پاسپورت ، نوع ویزای مورد نیاز جهت سفر ، پرداخت عوارض خروج از کشور و … بعهده شخص کاربر و مسافرین میباشد و مسافرآنلاین هیگونه مسئولیتی در صورت بوجود آمدن مشکلات احتمالی نخواهد داشت .

19. پاسپورت مسافرین در پروازهای بین المللی می بایست دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد. بدیهی است مسئولیت ناشی از عدم توجه به اعتبار پاسپورت بر عهده مسافر خواهد بود .

20. مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار مدرک ویزا در مسیرهای خارجی به عهده مسافر می باشد.

21. بر اساس قوانین بین المللی گروه سنی مسافرین سه دسته میباشند : مسافر نوزاد کمتر از دوسال، مسافر خرد سال بین دو تا دوازده سال و مسافر بزرگسال بیشتر از دوازده سال می باشد که در صورت عدم دقت و اشتباه وارد نمودن رده سنی، کلیه مسئولیت ناشی بعهده کاربر و مسافرین میباشد .

22. هرگونه تغییرات احتمالی در رزرواسیون از طریق پست الکترونیک و یا تماس تلفنی اطلاع داده می شود لذا صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی به عهده کاربر بوده و الزامی میباشد .

23. آخرین زمان برای تغییر تاریخ و کنسل نمودن بر اساس شرایط رزرواسیون متغیر بوده و در قسمت جزییات رزرواسیون ذکر گردیده است . در صورت عدم توجه به این قسمت از رزرواسیون، مسئولیت بعهده شخص کاربر میباشد .

24. وب‌سایت مسافرآنلاین تلاش می‌کند درخواست‌های ویژه‌ مشتریان در زمان انجام رزرواسیون را انجام دهد؛ اما چون پاسخ نهایی این درخواست‌ها از جانب ایرلاین ویا هتل خواهد بود، تعهدی نسبت به آن‌ها ندارد.

25. استفاده از هرگونه امکانات اضافه بر استاندارد بلیط هواپیما و یا هرگونه امکانات اضافه در هتلها شامل قوانین و هزینه های مازاد بوده و مسافر موظف است آنها را بصورت جداگانه پرداخت کند.

26. وب سایت مسافرآنلاین کیفیت، سطح خدمات، یا رتبه و درجه هیچ هتل و یا ایرلاینی جهت انتخاب را توصیه نمی نماید. مسئولیت بررسی کلیه امکانات بر عهده مسافر است و مسافر باید از طریق منابع دیگر مانند وبسایت ایرلاین و یا هتل مربوطه امکانات را بررسی و اطمینان حاصل نماید .

27. مسافرآنلاین هیچ تضمینی در قبال کیفیت خدمات هتل، در حال بازسازی نبودن، کیفیت غذا و دیگرخدمات نخواهد داشت.

28. در صورت نا رضایتی مسافر از خدمات ایرلاین و یا هتلها ، مسافرآنلاین صرفا موضوع را پیگیری و به شرکتهای پشتیبان اعلام مینماید و در صورت دریافت پاسخ ، به مشابه برای مسافر از طریق پست الکترونیکی ارسال میگردد . .

29. جهت لغو رزرواسیون و یا هرگونه تغییرات پس از خرید قطعی، کاربر باید یک درخواست با موضوع ابطال و یا مشخصات تغییربا کد شناسه رزرواسیون به پست الکترونیکی ذیل ارسال نماید . گروه مسافرآنلاین جزییات ابطال و یا تغییر رزرواسیون و جرایم مربوطه را برای کاربر از طریق پست الکترونیکی ارسال مینماید و پس از دریافت تاییدیه از طرف کاربر ، گروه مسافرآنلاین اقدامات لازم جهت هرگونه تغییرات و یا ابطال رزرواسیون را انجام میدهد و جزییات بروز شده مجدد برای کاربر ارسال میگردد . Sales@mosaferonline.com

30. در مواردي نادر احتمال لغو پس از انجام رزرو اينترنتي بدلايل مختلف از جمله فروش بیش از ظرفیت توسط ایرلاین و یا هتل، اختلالات نرم افزاری، مشاهده خرابي، بروزرسانی برنامه پروازی ایرلاینها ، بازسازی و یا تعطیلی هتلها و … وجود خواهد داشت، كه در اين موارد مسافرآنلاین متعهد می‌شود که تمامی تلاش خود را انجام دهد تا جایگزین مناسب و یا ديگري در همان زمان براي مسافر تهيه شود. اما در صورت نتیجه بخش نبودن این تلاش‌ها صرفا وجه پرداختی به مسافر بازگردانده خواهد شد.

قوانین ثبت نام و عضویت در وبسایت


ثبت نام در این سایت محدودیتی نداشته و رایگان است؛ اما قوانین و قواعدی که در ذیل می‌آید، لازم‌الاجرا هستند. در صورت موافقت با این قوانین، فرآیند ثبت‌نام را کامل نمایید.

1. کاربران باید هنگام ثبت‌نام در وب‌سایت مسافرآنلاین ، کلمات مناسبی را به عنوان نام کاربری خود انتخاب نمایند.

2. وب‌سایت مسافرآنلاین ، طبق قوانین جهوری اسلامی ایران و قوانین جرائم اینترنتی فعالیت می‌نماید و کاربران محترم آن موظفند هیچ‌گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شؤونات اخلاقی و مذهبی کشور ایران را در این وب‌سایت قرار ندهند. در صورت اثبات این امر، شناسه‌ کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ خود ایشان خواهد بود.

3. وب‌سایت مسافرآنلاین حق دارد جهت ارسال بسته‌های هدیه، تبلیغات، نامه‌های الکترونیکی و… از طرف خود و یا مجموعه‌های همکار، از اطلاعات کاربران استفاده نماید.

4. کاربر تعهد می‌نماید هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در این وب‌سایت اصلاح نماید. در غیر این‌صورت، وب‌سایت مسافرآنلاین هیچ‌گونه مسؤولیتی در قبال تبعات ناشی ازعدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

5. کاربران باید از ساخت بیش از یک شناسه‌ کاربری در وب‌سایت خودداری نمایند.

6. کاربر موظف است کلیه اطلاعات خود ، مسافر و یا مسافرین را به زبان انگلیسی درج کند، در صورت عدم رعایت این مورد شناسه کاربرو رزرواسیونهای مربوطه که به زبان فارسی درج شده باشد لغو و ابطال میگردد .

7.هرگونه سوء استفاده از نام مسافرآنلاین، سایت اینترنتی مسافرآنلاین، مکاتبه از طرف مسافرآنلاین و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده از طریق شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

8.اطلاعات شخصی کاربران درمسافرآنلاین کاملاً محرمانه است.مسافرآنلاین تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کند. لذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد نماید تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌نماید که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت مسافرآنلاین اطلاع دهد.

9. هرگونه تغییرات احتمالی در رزرواسیون از طریق پست الکترونیک و یا تماس تلفنی اطلاع داده می شود لذا صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی به عهده کاربر بوده و الزامی میباشد .

10. وب‌سایت مسافرآنلاین اطلاعات کاربران را با هیچ مجموعه دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذیصلاح فقط در صورت موارد قانونی ، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

شرایط ابطال و یا ایجاد تغییرات در صفحات قبل از مراحل تکمیل رزرواسیون قید شده است . در صورت نیاز به راهنمایی حتما قبل از انجام رزرو با گروه پشتیبانی مسافرآنلاین تماس بگیرید


1. جهت لغو و یا ابطال رزرواسیون پس از خرید قطعی، کاربر میبایست یک درخواست با موضوع ابطال همراه با کد شناسه رزرواسیون به پست الکترونیکی ذیل ارسال نماید .سپس گروه مسافرآنلاین جزییات ابطال رزرواسیون و جرایم مربوطه را برای کاربر از طریق پست الکترونیکی ارسال کرده و پس از دریافت تاییدیه از طرف کاربر ، گروه مسافرآنلاین اقدامات لازم را جهت ابطال رزرواسیون انجام میدهد .

Help@mosaferonline.com

2. در بسیاری از موارد، رزرواسیونهایی که مرتبط با تاریخهای خاص اعم از نمایشگاه و یا تعطیلات سال باشد قابل ابطال و یا بازپرداخت وجه نخواهد بود . در صورت عدم توجه به این موارد ، پرتال مسافرآنلاین هیچگونه مسئولیتی در قبال بازگشت مبالغ رزرواسیون نخواهد داشت .

3. مبالغ قابل بازگشت از ابطال رزرواسیونها فقط به حساب شخص کاربر و یا همان شماره کارت که جهت خرید رزرواسیون استفاده گردیده پرداخت میگردد .

4. میانگین زمان بازپرداخت وجه رزرواسیونهای ابطال شده هتل پس از طی مراحل ابطال بطور متوسط هفت الی ده روز کاری زمان خواهد برد .

5. میانگین زمان بازپرداخت وجه بلیط های ابطال شده هواپیما پس از طی مراحل ابطال بطور متوسط پانزده الی بیست روز کاری زمان خواهد برد .

سیاست مربوط به حفظ اطلاعات توسط مسافر آنلاین

مسافر آنلاین، متعهد به حفظ حریم شخصی کاربران می باشد. بر همین اساس مسافر آنلاین جهت حصول اطمینان از اعمال و رعایت استاندارد بالای جهانی مورد نیاز برای جمع‌آوری و حفاظت داده‌ها، آنها را در انواع مختلف پردازش می نماید. این بیانیه، به تشریح سیاست های مسافر آنلاین در نحوه حفاظت از داده‌ها و حفظ حریم خصوصی افراد می ‌پردازد.

جمع آوری و استفاده از اطلاعات کاربران

اطلاعات شخصی شما در هنگام سفارش، خرید، ثبت نام، اشتراک و یا استفاده از هر یک از محصولات یا خدمات مسافر آنلاین، از این شرکت و یا هریک از شرکا، شرکت های وابسته و شرکت های مجری تبلیغات در فضای سایبر، توسط مسافر آنلاین، جمع آوری و پردازش می‌شود.

هنگام مراجعه شما به وب سایت های مسافر آنلاین، و یا به همکاران ما / شرکت های وابسته / مجریان تبلیغات در فضای سایبر و همچنین استفاده شما از هر یک از برنامه های دیجیتالی ( مانند آی ‌پی ‌فون و یا برنامه های کاربردی )، اطلاعات مربوط به وب سایت و نرم ‌افزار که به آنها مراجعه و یا استفاده نموده اید ( شامل تاریخچه اطلاعات خوانده شده و صفحه های تبلیغاتی نمایش داده شده می گردد.)، اطلاعات مربوط به کامپیوتر شما و همینطور دیگر دستگاه های دیجیتالی و خط اتصال به اینترنت شما را نیز جمع آوری می‌نماید. این اطلاعات شامل آی پی کامپیوتر شما و یا آدرس آی پی دستگاه های دیجیتالی، نسخه مرورگر و سیستم عامل استفاده شده، نام دامنه اینترنتی، و چنانچه شما از طریق یک لینک دیگر از وب سایت وارد سایتی شدید، و نیز URL صفحه ارتباط و تعداد بازدید‌ها، می باشد.

کاربرد اطلاعات جمع آوری شده:

• پیگیری و تکمیل سفارش شما

• مدیریت تنظیمات ثبت نام شما

• ارسال اطلاعیه مربوط به تمدید و یا اطلاعیه‌ها و مطالب تبلیغات تجاری با استفاده از ابزار بازاریابی پست الکترونیکی

• شخصی‌سازی محتوای وب و تبلیغات بر اساس ویژگی‌های شخصی یا سلیقه شما

• تا حد امکان، حصول اطمینان از این که وب سایت و برنامه های کاربردی، سازگار با مرورگرها و سیستم عاملهای مورد استفاده توسط اکثر بازدید کنندگان ما هستند

• انجام تحقیقات درباره رضایتمندی اعضا و تحقیقات تجاری

• اطلاع ‌رسانی به شما در مورد سایر محصولات و خدمات

• اطلاع رسانی به شما در مورد دیگر فعالیت‌های تبلیغاتی ارائه‌شده در سراسر شبکه مسافر آنلاین از طریق شرکت‌ها یا شرکت‌های دیگر که با آنها رابطه تجاری داریم

• دعوت از شما دعوت برای شرکت در تحقیقات بازار و نظر سنجی‌های تحقیقاتی

• فهم بهتر ما از نیاز کاربران

• ایجاد پروفایل های بازاریابی

• حمایت از توسعه استراتژیک

سیاست امنیتی


مسافر آنلاین با استفاده از تمام توان خود برای حفاظت از حریم خصوصی افراد و حصول اطمینان از عدم سوء‌استفاده از اطلاعات شخصی شما تلاش می نماید تا اطلاعات شما به طور تصادفی از بین و یا از دست نروند و یا در داخل مسافر آنلاین و یا شرکای آنها / مجریان تبلیغات در فضای سایبر و یا شرکت های وابسته آنان دستخوش تغییر نشوند.

این سیاست حریم خصوصی یک دستور العمل برای محافظت از اطلاعات ارایه شده از سوی شما بوده و نه یک قرارداد یا اقرار یا اظهار و لذا هیچ گونه حقوق قانونی و یا تعهدی ایجاد نمی نماید.

توجه شما را به این نکته جلب می نماید که مفاد و شرایط سیاست حریم خصوصی مسافر آنلاین ممکن است در طول زمان تغییر و یا توسعه یابد لذا خواهشمند است به منظور آگاهی از آخرین تغییرات و تحولات آن از قسمت مربوط به سیاست حریم شخصی بر روی وب سایت مسافر آنلاین به طور منظم دیدن فرمایید.

هرگونه دسترسی، جستجو، بهره برداری و یا ارسال اطلاعات به وب سایت مسافر آنلاین، به منزله تأیید این امر توسط کاربر و یا دریافت کننده خدمات می باشد که سیاست حریم خصوصی مسافر آنلاین را به طور کامل و دقیق خوانده و درک نموده و شرایط و مقررات آن را پذیرفته است.

​​​​​​کلیه عملیات خرید بلیت در این سایت مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار بدینوسیله اظهار می نماید که از کلیه قوانین و مقررات خرید بلیت آگاهی کامل دارد.

1.کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح، با حروف انگلیسی و مطابق گذرنامه در وبسایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ کاربران خواهد بود.

2.کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وبسایت مسافرآنلاین اصلاح نماید. در غیر این‌صورت این وبسایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

3.وبسایت مسافرآنلاین در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز ( از طرف ایرلاین مربوطه ) مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.

4. جریمه تغییر تاریخ و کنسل نمودن بلیت پروازهای خارجی با توجه به کلاس پروازی متغیر می باشد. ( جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا هرگونه تردید با پشتیبانی مسافر آنلاین تماس حاصل فرمایید .)

5.قیمت‌های ارائه شده در این وبسایت، مبلغ کل بلیط هواپیما به همراه مالیات و عوارض میباشد . در مواردی که تعداد مسافرین انتخاب شده بیش از یک نفر باشد ، مبلغ نمایان شده در صفحه جستجو جمع مبالغ بلیط کل مسافرین است .

6 .قیمت‌های پرداختی توسط کاربر به ریال می‌باشند.

7. برای انجام رزرواسیون، کاربر با انتخاب مقصد و خدماتی که در نظر دارد، می‌تواند به بررسی پروازهای موجود بپردازد و در صورت نیاز؛ اطلاعات تکمیلی از جمله شرایط ابطال و یا تغییرات را نیز از گروه مسافرآنلاین بخواهد. به کمک مجموعه اطلاعاتی که توسط گروه مسافرآنلاین فراهم می‌شود، کاربران می‌توانند با توجه به نیازهای سفر، پرواز بهتری انتخاب نمایند.

8. این رزرواسیون فقط شامل مبلغ بلیط هواپیما میباشد و شامل مواردی چون حمل و نقل، پارکینگ، و یا خدمات ویژه فرودگاهی نخواهد بود؛ مگر آن که در رزرواسیون و تاییدیه ذکر شده باشد.

9. بعد از انجام رزرواسیون و صدور رسید، وب‌سایت مسافرآنلاین تعهد می‌کند که بلیط هواپیما در آن تاریخ رزرو شده است .

10.با تایید رزرو ، کاربر با قوانین و مقررات مربوط به فسخ رزرواسیون هم موافقت می‌نماید. این قوانین در بخش شرایط و قوانین رزرواسیون جهت هر شرکت هواپیمایی قابل مشاهده‌اند. دقت داشته باشید که ممکن است کاربر مجبور شود به خاطر فسخ قرارداد هزینه‌ای بپردازد. این هزینه‌ها طبق مقررات هر ایرلاین متفاوت‌اند؛ به همین دلیل به کاربران محترم توصیه می‌کنیم که قبل از قطعی کردن هر رزرواسیون، مفاد آن را به دقت مطالعه فرمایند.

11.خرید بلیت در وب سایت مسافرآنلاین تنها با کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است.

12.تمام زمان های مندرج در بلیط، به وقت محلی می باشد.

13.بلیط قابل انتقال به غیر نبوده و شرایط مندرج در بلیط، به منزله مفاد قرارداد بین شرکت هواپیمایی و مسافر می باشد و صدور بلیط توسط شرکت هواپیمایی برای مسافر، به منزله قبولی تمام شرایط مندرج در بلیط و قوانین و مقررات و رویه های جاری شرکت هواپیمایی، از سوی مسافر می باشد.

14.پاسپورت مسافرین در پروازهای بین المللی می بایست از شروع سفر دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد. بدیهی است مسئولیت ناشی از عدم توجه به اعتبار پاسپورت بر عهده مسافر خواهد بود.

15.مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار مدرک ویزا و پاسپورت در مسیرهای خارجی به عهده مسافر می باشد.

16.همراه داشتن مدارک احراز هویت از جمله کارت ملی، گذر نامه (در پرواز های خارجی) و روادید (در صورت نیاز) جهت صدور کارت پرواز الزامی است. مسافر بر طبق قوانین و مقررات جاری، موظف به رعایت الزامات قانونی برای سفر می باشد.

17.بلیت یک طرفه به مسافرانی تعلق میگیرد که اقامت و یا ویزای طولانی مدت (بیشتر از 6 ماه) کشور مقصد را دارند.

18.بلیت های دو طرفه خارجی ، اگر مسیر برگشت کنسل شود ، مبالغ قابل استرداد توسط ایرلاین مربوطه مشخص خواهد شد .

19.توجه فرمایید ثبت آدرس ایمیل هنگام خرید بلیت الزامی می باشد.

20.توجه فرمایید در صورتی که در بلیت های خارجی از مسیر رفت استفاده نشود مسیر برگشت به صورت اتوماتیک کنسل می شود. لذا خواهشمند است جهت استرداد مبلغ بلیت با شماره پشتیبنی تماس حاصل فرمایید.

21.مسافر نوزاد کمتر از دوسال، مسافر خرد سال بین دو تا دوازده سال و مسافر بزرگسال بیشتر از دوازده سال می باشد در صورت عدم دقت و اشتباه وارد نمودن رده سنی، مسافر پذیرش نخواهد شد.

22.به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار و نوزادان کمتر از 7 روز ، افراد با بيماري هاي قلبي ـ عروقي ، بيماري هاي تنفسي ، صرع ، آنمي شديد و ديابت مليتوس كنترل نشده و كساني كه دياليز مي شوند و از داروهاي تضعيف كننده سيستم ايمني استفاده مي نمايند و يا هرگونه بيماري كه سبب منع سفر هوايي باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد.

23.مسافر متعهد می باشد به اعلان های فرودگاه و شرکت هواپیمایی و زمان مندرج در کارت پرواز جهت سوار شدن و زمان بسته شدن گیت خروجی در هر پرواز، توجه نموده و در زمان های اعلام شده در محل مربوطه جهت انجام تشریفات پروازی حضور یابد. مسافر شخصاً مسئول هرگونه عدم حضور در زمان های اعلام شده بوده و پرواز هواپیما به دلیل تأخیر یا عدم حضور مسافر، به تعویق نخواهد افتاد.

24.شرکت هواپیمایی حق دارد در صورتیکه بنا به تشخیص مقامات فرودگاهی یا خدمه پروازی یا نمایندگان شرکت هواپیمایی مستقر در فرودگاه و یا مراجع قانونی و قضایی، آغاز یا ادامه سفر مسافری موجب احتمال ایجاد اختلال در ایمنی یا امنیت پرواز گردد یا نسبت به سایر مسافرین تهدید محسوب شود یا مسافر در فهرست ممنوع پرواز باشد، از آغاز یا ادامه سفر مسافر مربوطه جلوگیری نماید.

25.حضور مسافر در فرودگاه، دو (2) ساعت قبل از پرواز در پروازهای داخلی و سه (3) ساعت قبل از پرواز در پروازهای خارجی، الزامی است.

26.شرکت هواپیمایی حق دارد بنابر محدودیت های فنی یا عملیاتی، نسبت به تغییر زمان انجام پرواز، نوع هواپیما و کابین و کلاس پروازی، اقدام نماید. تغییر زمان انجام پرواز در صورت امکان و وجود فرصت کافی و صحیح بودن اطلاعات تماس اعلام شده برای مسافر، به شماره اعلام شده اطلاع رسانی می شود.

27.مسافر مجاز به حمل بار همراه و غیر همراه، به میزان مندرج در بلیط بوده و حمل هر گونه بار با وزن مازاد، در صورت امکان حمل به تشخیص شرکت هواپیمایی، با پرداخت هزینه اضافه بار و بر طبق شرایط و رویه های جاری شرکت هواپیمایی صورت می گیرد.

28.از آنجاییکه شرکت هواپیمایی هیچگونه اطلاع و مسئولیتی نسبت به محتویات و ارزش بار تحویل شده از سوی مسافر ندارد، در صورتیکه مسافر به تحویل هر گونه بار با ارزش از جمله و نه محدود به وجه نقد، سهام، اوراق بهادار و اسناد تجاری، جواهرات، فلزات قیمتی و یا هرگونه وسایل الکترونیکی، کلید و سوییچ، هرگونه مدارک اعم از مدارک شناسایی و احراز هویت، هر گونه بار فاسد شدنی و شکستنی، کالسکه و صندلی چرخدار، هر گونه بار با ابعاد و حجم غیر استاندارد و هر گونه بار غیر قابل قبول برای حمل در کابین، بر طبق رویه های جاری شرکت هواپیمایی، به شرکت هواپیمایی اقدام نماید، ادعای مسافر مبنی بر فقدان یا خسارت بار مذکور مسموع نبوده و مسئولیت شرکت هواپیمایی در صورت وجود شرایط قانونی، بر مبنای وزن بار تحویل شده، بر طبق و با لحاظ محدودیت های مسئولیت به شرح مذکور در قوانین و مقررات جاری و قابل اعمال ملی و بین المللی حمل و نقل هوایی می باشد.

29.درصورت ورود هرگونه خسارت یا مفقودی بار، مسافری که برچسب الصاقی بار تحویل شده به شرکت هواپیمایی به نام او صادر شده، باید قبل از خروج از سالن تحویل بار فرم اظهار مفقودی یا خسارت بار را تکمیل و امضاء و به نماینده شرکت هواپیمایی تحویل دهد و متعاقباً باید در مهلت قانونی به شرح مقرر در کنوانسیون ورشو و پروتکل الحاقی لاهه، نسبت به طرح شکایت بطور مکتوب در دبیرخانه شرکت هواپیمایی اقدام نماید. فرم اظهار مفقودی یا خسارت بار، صرفاً بنا به اظهار مسافر برای عملیات پی گیری ادعای مطرح توسط مسافر تنظیم می شود و هیچگونه قابلیت استنادی ندارد و نیز شکایت تلقی نمی شود.

30.مسافر متعهد می گردد از تحویل هر گونه بار حاوی کالای ممنوعه و یا خطر ناک (بر طبق قوانین و مقررات ملی و بین المللی هوانوردی و رویه های جاری شرکت هواپیمایی) و هرگونه باری که ایمنی و امنیت پرواز، هواپیما، افراد و یا اموال موجود در هواپیما را به مخاطره می اندازد، اکیداً خودداری نماید.

31.علاوه بر موارد فوق الذکر، شرکت هواپیمایی حق دارد از پذیرش هر گونه بار و کالایی که به تشخیص شرکت هواپیمایی غیر استاندارد بوده و یا مخاطره آمیز باشد، خودداری نماید.

32.شرایط حمل و نقل و سایر خدمات مرتبط و مسئولیت شرکت هواپیمایی و محدودیت های آن، تابع قوانین و مقررات قابل اعمال حمل و نقل هوایی می باشد. بهره مندی مسافر از خدمات شرکت هواپیمایی به موجب این بلیط، به منزله آگاهی کامل و پذیرش کلیه قوانین و مقررات جاری و قابل اعمال حمل و نقل هوایی و مقررات و رویه های جاری شرکت هواپیمایی است.

33.بدیهی است شرکت هواپیمایی هیچگونه مسئولیتی نسبت به حمل و نقلی که توسط سایر متصدیان حمل و نقل اعم از هوایی، دریایی، زمینی یا ریلی، حتی با هماهنگی شرکت هواپیمایی صورت گیرد، برعهده نخواهد داشت.

​​​​​​کلیه عملیات رزرواسیون هتل در این سایت مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار بدینوسیله اظهار می نماید که از کلیه قوانین و مقررات خرید آگاهی کامل دارد.

1.کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌ نام و رزرو به صورت صحیح، با حروف انگلیسی و مطابق گذرنامه در وبسایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ کاربران خواهد بود.

2.کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وبسایت مسافرآنلاین اصلاح نماید. در غیر این‌صورت این وبسایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

3.کلیه اطلاعات , تصاویر و مشخصات ذکر شده روی سایت درباره هتل ها و مناطق گردشگری، عینا از طریق ارائه دهندگان سرویس و هتلها بروزرسانی میگردد و وبسایت مسافرآنلاین هیچگونه مسئولیتی در این راستا نخواهد داشت.

4.وب سایت مسافرآنلاین سطح خدمات، رتبه و درجه هیچ هتلی را توصیه نمی نماید. مسئولیت بررسی مکان دقیق هتل بر عهده مسافر است و مسافر باید از طریق منابع دیگر مانند سایت خود هتل از مکان و امکانات دقیق هتل اطلاع حاصل نماید.

5.مسافرآنلاین هیچگونه تضمینی در قبال کیفیت خدمات هتل، در حال بازسازی نبودن،کیفیت غذا و دیگر خدمات به مسافر نمی دهیم. در صورت نا رضایتی مسافر صرفا موضوع از طریق مسافرآنلاین پیگیری و به اطلاع هتل و عرضه کنندگان خواهد رسید اما تضمینی برای گرفتن خسارت به مسافر وجود نخواهد داشت.

6.مسئولیت کلیه رزروهایی که بطور قطعی از این سایت انجام و خریداری گردد، بطور مستقیم بعهده مسافرآنلاین خواهد بود. در مواردی معدود و خاص ممکن است بعد از رزرو نهایی، بدلیل مشکلات هتل، موارد امنیتی شامل ورود مقامات بلند پایه به هتل، خرابی ها و موارد فورس ماژور، اشتباهات کارمندان هتل و ... رزرو از طرف هتل لغو گردد. در اینصورت مسافرآنلاین نهایت تلاش خود را خواهد کرد تا مشکل پیش آمده رفع گردد و یا رزرو در هتلی مشابه و یا بهتر برای مسافر انجام شود و یا در صورت عدم امکان، وجه پرداختی عینا به مسافر استرداد خواهد شد.

7.همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر مثل گذرنامه در زمان ورود به هتل الزامی است.

8. تعیین طبقات در هتلها منوط به مسافران خروجی از هتلها در تاریخ ورود مسافران جدید خواهد بود و مسافر آنلاین هیچگونه مسئولیتی در قبال تعیین طبقات اتاق نخواهد داشت .

9. زمان تحویل یا تخلیه اتاق برای هر هتل، مطابق با قوانین آن هتل می باشد.معمولا زمان تحویل اتاق استاندارد هتلها ساعت 15:00 و زمان تخلیه اتاق ساعت 12:00 میباشد . در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از موئد یا تخلیه دیرتر از زمان مشخص شده، باید هماهنگی های لازم را با هتل انجام دهید.

10.- قطعی بودن رزرو و مشخصات تاریخ رزرو و ... دقیقا طبق واچر هتل صادر شده توسط پرتال مسافر آنلاین خواهد بود . در صورت مشاهده هرگونه مغایرت یا نقص در واچر ، کاربر موظف است موارد را فورا به گروه پشتیبانی مسافر آنلاین اعلام نماید.

11.تمامی نرخهای ارائه شده در وبسایت شامل هزینه رزرو اتاق و: مالیات بر ارزش افزوده و خدمات ذکر شده در واچر هتل می باشد .هرگونه هزینه های اضافی بر خدمات قید شده در واچر بطور کامل بعهده شخص مسافر خواهد بود . این هزینه ها میتواند شامل استفاده از تلفن و یا مواد غذایی داخل اتاق و یا اینترنت نیز باشد .

12.دریافت و یا استرداد ضمانت وجه پرداختی در زمان ورود به هتلها که جهت هزینه های اضافی استفاده از امکانات هتل میباشد به هیچ عنوان بعهده گروه مسافر آنلاین نبوده و ما هیچگونه مسئولیتی در این راستا نخواهیم داشت. این مبالغ بطور معمول بابت ضمانت از کلیه مسافرین و از طرف تمامی هتلهای دنیا در زمان ورود مسافرین به هتل دریافت و در زمان خروج و پس از کسر هزینه ها الباقی مبلغ به مسافر مسترد میگردد .

13. نرخ پرداختی برای رزرو در این پرتال شامل مالیات بر ارزش افزوده می باشد ولی چنانچه مالیات شهری خاص دیگری هم وجود داشته باشد ما مسئولیت پرداخت آن را به عهده نخواهیم داشت. این نوع مالیات معمولا جزئی و فقط در برخی شهرها وجود دارد

14.با انجام رزرواسیون ، شما با شرایط لغو مربوط به هر رزرواسیون نیز موافقت می نمایید. قانون لغو هر هتل در پرتال مسافر آنلاین و در صفحات رزرواسیون هتل طی فرآیند رزرواسیون و ایمیل تایید نمایش داده میشود. خواهشمند است توجه نمایید که برخی نرخ ها یا پیشنهادات خاص برای لغو یا تغییر رایگان واجد شرایط نمی باشند.

15.بررسی جزییات و شرایط ابطال و یا تغییر در رزرواسیون بعهده کاربر بوده و مسافر آنلاین هیچگونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت .

16.اعلان سلب مسئولیت از طرف مسافر آنلاین :

خطا و اشتباه مربوط به اطلاعات (توصیفی) از جمله امکانات . موقعیت و رتبه بندی هتلها در پرتال مسافرآنلاین،

خدمات ارائه شده و یا محصولات پیشنهاد شده توسط هتل

هر گونه خسارت (مستقیم یا غیر مستقیم)، ضرر و زیان و هزینه های متحمل شده ناشی از عدم توانایی استفاده صحیح از پرتال و یا هرگونه قطع ارتباط اینترنتی در مراحل رزرواسیون و یا مراحل پرداخت آنلاین در پرتال

( مسافر آنلاین در کلیه موارد ذکر شده نهایت تلاش خود را جهت حفظ حقوق کاربران بکار خواهد گرفت و راهنماییهای لازم را انجام خواهد داد)

مصدومیت فردی، فوت، خسارت به اموال و دارایی، یا سایر خسارات (مستقیم، غیر مستقیم، یا ناشی از اجرای مجازات)، ضرر و زیان و هزینه های متحمل شده توسط شما، خواه بدلیل اقدامات قانونی، اشتباهات، نقض قانون، اهمال فاحش، سوء رفتار تعمدی، قصور، عدم انجام کار، شبه جرم یا تعهد و مسئولیت (کلی یا جزئی) منسوب به هتل (کارکنان، مدیران، متصدیان، نمایندگان، یا شرکتهای وابسته) منجمله هر گونه لغو، رزرواسیون مازاد، اعتصاب، وضعیت فورس ماژور، یا هر رویداد دیگر خارج از کنترل گروه مسافر آنلاین