Text Select Disable

راهنمای رزرواسیون و استفاده از پرتال مسافر آنلاین

راهنمای رزرواسیون آنلاین هتل در پرتال مسافر آنلاین :


جستجوی هتل


در این بخش باید ابتدا شهر مقصد را انتخاب کنید.

با توجه به درج تاریخ میلادی بر روی بلیت هواپیما و به منظور جلوگیری از اشتباهات سهوی در مشخص کردن تاریخ سفر، تاریخ ورود و خروج شما نیز بصورت میلادی درج گردیده. با کلیک کردن بر روی تاریخ‌ها تقویمی باز می‌شود که به شما امکان انتخاب تاریخ را خواهد داد.

در صورتی که قصد رزرو هتل برای بیش از یک خانواده را دارید، تعداد افراد بزرگسال و خردسال برای اتاق را باید جداگانه مشخص کنید. پس از مشخص کردن تعداد اتاق این امکان برای شما فراهم شده است.

در صورتی که کودک خردسالی همراه دارید لازم است تا سن وی را اعلام نمایید. پس از انتخاب تعداد کودکان این امکان نیز برای شما مهیا گردیده است.

فقط هتل‌هایی که در تاریخ مورد نظر شما اتاق خالی داشته باشند به شما نمایش داده خواهند شد لذا در وارد کردن تاریخ دقت نمایید.

قیمت هتلها به تاریخ وارد شده بستگی خواهد داشت و هرچه به تاریخ ورود نزدیکتر باشد و یا در تاریخ انتخاب شده رویداد خاصی در مقصد مورد نظر رخ دهد نرخها متفاوت خواهد بود.

چنانچه به دنبال هتل خاصی هستید ابتدا جستجو را انجام دهید، سپس شما قادر خواهید بود پس از نمایش کلیه هتل‌ها، هتل مورد نظر خود را در میان هتل‌های موجود، جستجو کنید.

پس از وارد کردن این اطلاعات با فشردن کلید جستجو، سیستم شما را به صفحه انتظار هدایت نموده، شروع به جستجو میان هتلهای موجود می نماید. پس از مکثی کوتاه با تکمیل صفحه ، نتیجه جستجو به شما نمایش داده خواهد شد .

فهرستی که در مقابل شما قرار گرفته لیست هتلهای موجود در پرتال رزرواسیون جهت تاریخ مشخص شده و در شهر مقصد است. شما می توانید این فهرست را بر اساس نیاز خود مرتب نموده یا اطلاعات آن را فیلتر کنید.

قیمتی که در این لیست مشاهده می کنید ارزان ترین اتاق هتل و برای کل نفرات انتخاب شده و کل مدت اقامت میباشد .

انتخاب هتل

لیست اتاق‌ها ممکن است شامل اتاق‌های متفاوت از یک هتل و یا اتاق‌های مشابه با سرویس‌های متفاوت و شرایط ابطال و تغییر متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است در لیست، اتاق‌های Double City View، Double Sea View و Suite Room لیست شده باشد. همچنین ممکن است دو گزینه در لیست وجود داشته باشد که هر دو Double Standard باشند اما یکی با صبحانه و دیگری با یک وعده غذایی دیگر و یا دو گزینه کاملا مشابه اما با شرایط ابطال متفاوت وجود داشته باشد .

کافیست هتل مورد نظر خود را از میان نتایج جستجو انتخاب کنید و برای رفتن به مرحله بعدی بر روی عبارت نمایش کلیه اتاقها کلیک نمایید تا لیست اتاق‌های آن هتل را مشاهده نمایید.

قیمتی که در لیست نتایج نمایش داده می‌شود، هزینه‌ای است که برای تمام مدت اقامت و تمامی افراد باید بپردازید. همچنین قیمت‌ها شامل مالیات و عوارض هتل می‌باشند.

قیمت‌ها کاملا به روز می‌باشند.

تکراری بودن نام هتلها در لیست نتایج به دلیل تلاش ما برای ارائه پیشنهاد‌های بیشتر از منابع مختلف است، در چنین شرایطی، مورد مناسب‌تر را انتخاب نمایید.

در ابتدای فهرست جستجو و صفحه نتایج و در بالای صفحه امکان مرتب‌سازی فهرست هتل‌ها تعبیه شده است. با کلیک کردن بر روی هر یک از گزینه‌های «نام هتل»، «درجه»، «قیمت» و یا «تعریف مسافرین » فهرست هتل‌های موجود بر آن اساس مرتب خواهد شد.

چنانچه هتلهای منطقه خاصی از شهر مورد نظر شما می‌باشد می‌توانید از امکان فیلتر بر اساس منطقه توریستی و نقاط مهم استفاده کنید تا هتل‌های نزدیک به منطقه مورد نظر شما نمایش داده شوند.

چنانچه مقصد مورد نظر شما در این لیست وجود ندارد و یا امکان فیلتر بر اساس نزدیکی وجود ندارد با ما تماس حاصل فرمایید.

اگر مایل باشید تا تغییری در جستجوی خود ایجاد کنید، به عنوان مثال تاریخ جستجو یا تعداد مسافرین را عوض کنید با کلیک کردن بر روی جستجوی مجدد , بالای صفحه سمت راست , به سرعت این امکان را خواهید یافت.

در سمت راست صفحه شما می توانید حدود نرخ قیمت اتاقی را که می‌خواهید در آن اقامت کنید بر اساس بودجه اختصاص داده شده به سفرتان تعیین کنید و یا مشخص کنید که تنها هتل های ٣-٤ ستاره را در لیست مشاهده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا فهرست هتل‌ها فقط گزینه‌هایی را به شما نشان دهد که به خواسته‌ شما نزدیک تر است .

همچنین اگر هتل خاصی را مد نظر دارید با تایپ بخشی از نام هتل و فشردن کلید جستجو بلافاصله آن هتل را – در صورت داشتن اتاق خالی در بازه‌ زمانی مورد نظر مشاهده خواهید نمود.

نکته مهم: اگر خواستید دوباره به صفحه‌ای که تمام هتلها در آن نمایش داده شده برگردید، حتماً گزینه‌ پاک‌کردن را زیر قسمت جستجوی نام هتل کلیک کنید. برای برگشتن به صفحه‌ی قبل از کلید Back استفاده نکنید. به دلیل مسائل امنیتی صفحه‌ اطلاعات هتل تنها یک بار نمایش داده می‌شود و گزینه‌ بازگشت به صفحه‌ قبل، شما را به صفحه‌ قبل بازنمی‌گرداند. حتماً از کلید جستجوی مجدد برای وارد کردن اطلاعات جدید استفاده نمایید.

برای مشاهده‌ اطلاعات کاملتری در مورد هر هتل بر روی عبارت «مشخصات هتل» کلیک کنید. با این کار صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که علاوه بر توصیف شرایط و امکانات هتل، عکس‌هایی از آن را نیز به همراه نقشه و موقعیت هتل بر روی نقشه‌ به شما نشان می‌دهد. نقشه به شما امکان تغییر مقیاس و دقت و نیز نماهای دیگر غیر از نقشه‌ معمولی را هم می‌دهد. بدین ترتیب می‌توانید موقعیت دقیق هتل را در شهر مشاهده نمایید.

معمولا امکاناتی که در سایت برای هتلها ذکر شده است، همگی در مدت اقامت در اختیار شما قرار داده خواهد شد. اما در مواردی (مثلا به خاطر تعمیرات) ممکن است برخی از امکانات (به عنوان مثال استخر) قابل استفاده نباشد و یا استفاده از آن رایگان نباشد (مثلا اینترنت). بنابراین چنانچه امکانات خاصی از هتل برای شما از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، میتوانید از طریق تماس با هتل از آن اطمینان حاصل کنید.

با توجه به اینکه تمامی اطلاعات هتل‌ها (تعداد ستاره‌ها، آدرس، امکانات، تجهیزات و …) توسط خود هتلها و سرویس دهندگان در سایت ارائه می‌شود، شما باید جهت اطمینان از صحت این اطلاعات مستقیما با هتل تماس بگیرید و یا به سایت هتل مراجعه کنید.

برای انتخاب هتل متغییر های بسیاری ممکن است مد نظر شما باشد. قیمت، مکان، ستاره و حتی نام و شهرت هتل از عواملی هستند که ممکن است به شما در انتخاب هتل کمک نمایند اما شما می توانید از نظر سایر مسافرینی که در گذشته در هتل های مورد نظر شما اقامت داشته اند استفاده نمایید و از خصوصیات دقیق محل اقامت خود اطلاع دقیق و صحیح بدست آورید. یکی از منابع مهم در این خصوص سایت TripAdvisor می باشد که به عنوان یک منبع قابل اعتماد شهرت جهانی دارد. در این سایت می توانید قبل از رزرو هتل مقصد اطلاعاتی از سایر مسافرینی که در گذشته در این هتل اقامت داشته اند مشاهده نمایید. به این ترتیب شما می توانید با خیال آسوده رزرو خود را قطعی نمایید و از داشتن اقامت خوشی در مقصد مورد نظر اطمینان حاصل نمایید.

پس از انتخاب اتاق مورد نظر، تغییر تعداد آن و کلیک کردن بر روی کلید «انجام رزرواسیون» وارد مرحله‌ بعدی رزرواسیون هتل خود می‌شوید. سعی کنید بقیه‌ مراحل را با سرعت بیشتری انجام دهید. چرا که خصوصاً در زمان‌های اوج سفر و یا با نزدیک شدن به زمان اقامت، هتل‌ها به سرعت پر می‌شوند و اگر انتخاب خود را انجام داده‌اید، از دست دادن آن ممکن است شما را مجبور به صرف زمان زیادی برای جستجو و یافتن اتاق و هتلی دیگر نماید.

در این صفحه و در قسمت اول ، خلاصه و جزییات رزرواسیون و همچنین شرایط ابطال نمایش داده میشود .کلیه اطلاعات را یکبار مرور کنید و پس از اطمینان از تاریخ و هتل انتخاب شده قسمت پایین صفحه و مشخصات مسافرین را تکمیل کنید .

مشخصات مسافرین

در این بخش اطلاعات تماس و مشخصات مسافرها را طبق پاسپورت و به زبان انگلیسی وارد نمایید.

در وارد کردن اطلاعات تماس و صحت آنها دقت کنید تا بتوانیم در مواقع ضروری با شما تماس بگیریم.

شما باید نام مسافرهای همه اتاق‌هایی که انتخاب کرده بودید را وارد کنید.

توجه کنید که نام مسافرهای اتاق‌ها نباید تکراری باشد، در غیر اینصورت از ادامه رزرو شما تا برطرف شدن مسئله جلوگیری خواهد شد .

توجه کنید که نام تمامی مسافرها باید لاتین و حداقل دارای سه حرف و حداکثر 25 حرف در نام و نام خانوادگی (بدون احتصاب حرف فاصله) باشد.

در نوشتن نام‌ها نباید از حروف خاص و علاماتی نظیر علامت تعجب و علامت سوال و نظیر آن‌ها استفاده شود.

اطلاعات وارد شده باید متعلق به افرادی باشد که در زمان ورود به هتل حتما حضور خواهند داشت. در وارد کردن آدرس ایمیل و شماره موبایل خود دقت کنید. زیرا این دو تنها امکان دسترسی ما به شما هستند و اگر صحیح وارد نشده باشند، در دریافت Voucher هتل با مشکل مواجه خواهید شد.

همچنین در نظر داشته باشید که اطلاعات وارد شده از سوی شما نهایتاً از طریق Voucher باید به هتل ارائه شود. لذا علاوه بر درج نام صحیح و منطبق با پاسپورت مواردی نظیر درخواست ویژه را نیز باید به انگلیسی وارد کنید. زیرا این درخواست بصورت اتوماتیک و مستقیم برای هتل ارسال خواهد شد.

پس از وارد کردن مشحصات مسافرین با کلیک بروی کلید ادامه به صفحه اطلاعات تماس و مشخصات کاربر و نحوه پرداخت وارد میشوید .

در این صفحه کاربر میبایست کلیه قسمتهای دارای ستاره ( الزامی ) را به زبان انگلیسی تکمیل و پس از آن نحوه پرداخت مبلغ رزرواسیون را انتخاب نماید .

نحوه پرداخت مبلغ رزرواسیون

1 : کارتهای عضو شتاب و پرداخت الکترونیک

با انتخاب این گزینه و انتخاب بانک صادر کننده کارت و همچنین انتخاب یکی از درگاه پرداخت الکترونیک به وب سایت بانک وارد می شوید. در صورت پرداخت موفق رزرو شما تایید می‌گردد. برای تکمیل خرید 10 دقیقه فرصت دارید، در غیراینصورت هیچ رزروی انجام نخواهد شد و سایت مسافرآنلاین مسئولیتی در قبال رزرو شما نخواهد داشت.

پس از تکمیل اطلاعات کارت بانکی مراحل پرداخت رزرواسیون را تکمیل میکنید و بلافاصله صفحه واچر هتل برای شما نمایان میگردد .

در صورتی که بنا به دلایلی رزرو شما انجام نشود، مبلغی که از طریق پرداخت الکترونیک پرداخت کرده‌اید، در همان لحظه به حساب شما برگردانده خواهد شد.

پرداخت الکترونیک از طریق تمامی کارت‌های بانکی عضو شتاب (نظیر بانک پاسارگاد ، سامان، ملی، تجارت، اقتصاد نوین، ملت، و …) که امکان پرداخت اینترنتی را فراهم کنند امکان پذیر است .

برای انجام پرداخت آنلاین احتیاج به رمز دوم برای کارت‌های بانکی است. در صورت تمایل می‌توانید این کار را از طریق خودپردازهای بانک خود نیز انجام دهید.

2 : پرداخت در آینده و ذخیره درخواست رزرو هتل

این گزینه رزرو شما را برای مراجعات بعدی فقط برای کاربران ثبت نام کرده جهت پرداخت با کارتهای عضو شتاب در زمان بعدی و یا پرداخت نقدی و یا کارت به کارت نگهداری می‌کند، ذخیره موقت فاقد اعتبار برای ارائه به هتل می‌باشد.

با انتخاب این گزینه، همزمان به شما آخرین مهلت پرداخت نمایش داده میگردد و رزرواسیون شما تکمیل میشود . در صورت عدم پرداخت مبلغ رزرواسیون تا قبل از مهلت تعین شده توسط سیستم، رزرواسیون مربوطه بطور اتوماتیک و توسط سیستم لغو و ابطال میگردد .

در قسمت انتها ، کاربر میبایست موافقت خود را با کلیه شرایط و ضوابط مندج در رزرواسیون و وبسایت مسافر آنلاین تایید نماید و پس از آن با کلیک بروی کلید تکمیل مراحل رزرواسیون به صفحه بعد منتقل میگردد .

دریافت واچر

پس از بازگشت از صفحه پرداخت بانک و در صورت موفقیت در انجام پرداخت، رزرو شما به صورت خودکار تایید خواهد شد و می توانید اطلاعات آنرا مشاهده کنید. شما می‌توانید واچر رزرو خود را که به زبان انگلیسی می‌باشد از سایت دریافت نموده و چاپ نمایید.

توجه نمایید که مراحل رزرو هتل و دریافت واچر کاملا آنلاین بوده و نیاز به انتظار جهت تایید توسط آژانس و یا پیگیری رزرو از سوی شما کاربر گرامی ندارد.

راهنمای خرید آنلاین بلیط هواپیما


در صورتیکه از همان فرم صفحه نخست برای خرید بلیط استفاده می نمایید ، ابتداً بایستی شهر ” مبداء ” و ” مقصد ” پرواز خود را انتخاب فرمایید .

شما با دو حالت میتوانید شهر و یا فرودگاه مورد نظر خود را جستجو کنید . 1- با درج نام صحیح و انگلیسی فرودگاه و یا شهر مربوطه . 2 – با درج کد بین المللی و سه حرفی فرودگاههای دنیا .

لطفا در نظر داشته باشید که در بسیاری از کشورهای دنیا نام شهرها و فرودگاهها شبیه به هم میباشند و تنها نکته مهم در انتخاب کد سه حرفی فرودگاه و شهر میباشد که آنها را متمایز مینماید .هرکدام از فرودگاههای دنیا یک کد سه حرفی اختصاصی داشته و با درج کد فرودگاه مورد نظر در صفحه جستجو نام شهر و فرودگاه نمایان میگردد . به عنوان مثال کد سه حرفی فرودگاه بین المللی امام خمینی ( IKA ) میباشد و با درج این کد در قسمت جستجو نام این فرودگاه نمایان میگردد .

اگر سفر شما به صورت رفت و برگشت می باشد گزینه ” رفت و برگشت ” و در غیر این صورت گزینه ” یک طرفه ” را انتخاب نمائید . چنانچه به دنبال ایرلاین و یا شرکت هواپیمایی خاصی هستید ابتدا جستجو را انجام دهید، سپس شما قادر خواهید بود پس از نمایش کلیه ایرلاینها، پرواز مورد نظر خود را در میان گزینه های موجود، جستجو کنید.

تاریخ پرواز مورد نظر خود را نیز مطابق استاندارد نمایش داده شده در فرم، با کلیک بر روی تقویم انتخاب فرمائید . با توجه به درج تاریخ میلادی بر روی بلیت هواپیما و به منظور جلوگیری از اشتباهات سهوی در مشخص کردن تاریخ سفر، تاریخ ورود و خروج شما نیز بصورت میلادی درج گردیده. با کلیک کردن بر روی تاریخ‌ها تقویمی باز می‌شود که به شما امکان انتخاب تاریخ را خواهد داد.

در ردیف بعدی ، می بایستی تعداد مسافران اعم از بزرگسال ، کودک (زیر 12 سال) و نوزاد (زیر 2 سال) را انتخاب نموده و در قسمت کلاس نیز نوع بلیت خود ، اعم از اکونومی یا بیزینس را مشخص نمایید .در نهایت نیز کلیه اطلاعات وارد شده را چک کرده و در صورت تایید صحت ، بر روی عبارت ” جستجو​ ” کلیک نمائید . پس از وارد کردن این اطلاعات با فشردن کلید جستجو، سیستم شما را به صفحه انتظار هدایت نموده، شروع به جستجو می نماید. پس از مکثی کوتاه با تکمیل صفحه ، نتیجه جستجو به شما نمایش داده خواهد شد .

در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود می توانید پرواز مورد نظر خود را انتخاب نمایید. ممکن است در روز انتخابی شما ، چندین پرواز وجود داشته باشد؛ می توانید با کلیک بر روی تغییر جستجو سایر پروازهای موجود در روزهای دیگر را جستجو کنید .

در این قسمت قیمت بلیت ها با توجه به نوع ایرلاین ، کلاس پروازی و تعداد کلیه مسافرین به همراه مالیات نمایش داده شده است. با کلیک بر روی کلمه ” مشاهده جزئیات ” می توانید از جزئیات دقیق ساعات پرواز، تعداد توقف و ساعات رسیدن به مقصد اطلاع حاصل فرمائید.همچنین با کلیک بر روی گزینه ” شرایط و مقررات ” ، می توانید از شرایط و مقررات خرید بلیط آگاهی یابید و پس از آن دکمه ” انجام رزرواسیون ” را انتخاب نمایید. ( لطفا توجه داشته باشید که قوانین تغییر و یا ابطال برای هر ایرلاین متفاوت است و بعلت اتصال مستقیم سیستم به ایرلاینها امکان ترجمه این قسمت وجود نداشته و به انگلیسی میباشد . در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات و یا سوال با گروه پشتیبانی تماس حاصل فرمایید .)

پس از انتخاب پرواز مورد نظر شما به صفحه بعد متصل میشوید و در این بخش می بایستی کلیه مشخصات مسافرین را در فیلدهای مربوط به اطلاعات مسافر ،به زبان انگلیسی و مطابق با گذرنامه وارد نموده و دکمه ” ادامه ” را بفشارید . چنانچه تعداد مسافران بیش از یک نفر باشد مشخصات هر کدام از آنها را بصورت مجزا و در ردیفهای جدا ، درج نمایید .اگر قبلا جهت خرید از پرتال ثبت نام کرده باشید ، با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبورتان ، بخش های مربوط به اطلاعات تماس ، به طور اتوماتیک برای شما پر خواهد شد . در این مرحله نیز می توانید دکمه ” ادامه ” را انتخاب نمایید .

لطفا قبل از اقدام به پرداخت مبلغ بلیطهای انتخاب شده ، اطلاعات پرواز خود را در جدول”خلاصه رزرو ” با دقت مشاهده و پس از انتخاب نحوه پرداخت رزرواسیون ، بر روی دکمه ” تایید و ادامه ” کلیک نمایید .

در صورتیکه پیش از ورود به درگاه پرداخت ، با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه شدید ، برای تکمیل روند خرید می توانید بروی “ادامه و پرداخت مبلغ رزرواسیون” کلیک نمایید .

صفحه بعدی که برای شما نمایش داده می شود ، درگاه پرداخت الکترونیکی بانک می باشد . در این صفحه شما می بایستی شماره کارت ، رمز اینترنتی ، کد CVV ( یا CVV2 ) ، تاریخ ابطال کارت و کاراکترهای موجود در مستطیل پایینی فرم را به دقت درج و سپس بر روی دکمه ” پرداخت ” کلیک نمایید .

پس از کلیک بر روی دکمه پرداخت ، صفحه دریافت تایید از خریدار برای شما نمایش داده می شود که به منظور تکمیل فرایند خرید ، بایستی دکمه ” تکمیل فرآیند خرید ” را بفشارید .

در صورت کلیک بر روی این دکمه ، فرایند خرید تکمیل شده و مبلغ بلیط از حساب شما کسر و بلیط خریداری شده به نام شما ثبت می گردد که صحت این عملکرد ، با نمایش مشخصات بلیط خریداری شده به شما، تایید می گردد.

فرایند دریافت بلیط و یا بلیطهای خریداری شده به طور میانگین بین یک تا دو ساعت زمان میبرد تا در پانل شخصی شما نمایان گردد . در صورت عدم تکمیل این فرایند حتمابا گروه پشتیبانی تماس بگیرید .

نکات مهم رزرواسیون بلیط هواپیما

رزرو بلیط برای سفارت

برای بلیطی که به صورت آنلاین روی سیستم رزرو می‌شود، باید پرداخت انجام شود، ولی برای رزرو سفارتی هزینه‌ای لازم نیست پرداخت کنید. بنابراین رزرو بلیط سفارتی به صورت آنلاین ممکن نیست. کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید و بلیط سفارتی را به صورت آفلاین رزرو کنید. ( ۶۶۴۳۵۹۶۱ ۰۲۱ )

لیست انتظار

لیست انتظار یعنی ظرفیت پرواز موردنظر پر شده و اگر مسافری پروازش را کنسل کرد، ایرلاین کسانی که در لیست انتظار هستند را به پرواز اضافه خواهد کرد، اما در حال حاضر، این امکان را به صورت آنلاین روی سیستم پرواز نداریم. به صورت آنلاین٬ شما تمام گزینه‌هایی را که موجود هست، می‌بینید و می‌توانید همین الان بلیط را به نام موردنظرتان صادر کنید.

شرکتهای هواپیمایی ایرانی ( ایران ایر، ماهان و … )

در حال حاضر برای رزرو پرواز از این دو ایرلاین، با شماره 66435961 021 گروه فروش پرواز تماس بگیرید.

رفت با یک ایرلاین و برگشت با ایرلاین دیگر

بسته به شرایط پرواز و مسیرهای مختلف٬ امکان این‌که دو ایرلاین برای انجام یک پرواز با هم توافق کنند، وجود دارد. به همین دلیل ممکن است رفت با یک ایرلاین و برگشت با ایرلاین دیگری باشد و یا قسمتی از مسیر را یک ایرلاین انجام دهد و بعد از توقف در مقصد میانی٬ باقی مسیر را ایرلاین دیگری پیش ببرد.

وارد کردن مشخصات مسافر

مشخصات فردی، باید به زبان انگلیسی و طبق اطلاعات ثبت شده در گذرنامه پر شوند.

انتخاب و تصمیم گیری

سیستم تمامی گزینه‌های موجود مربوط به هر مسیر را با توجه به جزئیات جستجوی شما، به شما نمایش می‌دهد؛ انتخاب مناسب‌ترین گزینه با خود شماست.

امکان جستجو تا چند مقصد

امکان جستجوی چند مقصد وجود دارد؛ کافیست در قسمت جستجو٬ گزینه چند مقصدی را انتخاب کنید.

درخواست نوع ویژه‌ای ازغذا

حتما برای هماهنگی‌های لازم با بخش پشتیبانی مسافرآنلاین تماس بگیرید و درخواستتان را مطرح کنید. مسافرآنلاین درخواست شما را به ایرلاین مربوطه اعلام می‌کند و مراتب را به شما اطلاع می‌دهد.

انتخاب صندلی هنگام رزرو

انتخاب صندلی روی این سیستم امکان‌پذیر نیست. اگر ایرلاین مربوطه این اجازه را بدهد، می‌توانید صندلی را موقع چک‌این در فرودگاه انتخاب کنید.

رزرو برای چند نفر

در هر بار جستجو ، برای 8 نفر می‌توانید جستجو کنید و گزینه‌هایی که نمایش داده خواهند شد، همگی برای این تعداد، قابل رزرو خواهند بود. اگر تعداد نفرات درخواستی بیشتر است، باید پس از اتمام این رزرو، برای موجودی بیشتر دوباره جستجو کنید.

قیمت قابل مشاهده روی سیستم

قیمت برای شرایطی که هنگام خرید مشاهده می‌کنید٬ قطعی است و مالیات‌ها نیز در آن محاسبه شده است. غیر از اضافه بار یا سرویس‌های اضافه دیگر در برخی ایرلاین‌ها٬ هیچ وجه دیگری پرداخت نخواهید کرد.

پرداخت وجه بلیط

بدون پرداخت، امکان صدور بلیط وجود ندارد اما رزرواسیون بدون پرداخت وجه قابل انجام میباشد ، به غیر از پروازهای ارزان قیمت .

قیمت بلیط برای کودک

هنگام جستجو٬ نرخ بلیط هر مسافر به تفکیک قید شده که طبعا قیمت بلیط برای کودک هم در آن دیده می‌شود و یک عدد کل برای جمع هزینه بلیط‌ها نیز نمایش داده می‌شود.

بازپرداخت وجه توسط مسافرآنلاین

با توجه به قوانین ایرلاین‌ها ٬ مدت زمان مورد نیاز برای واریز وجه قابل بازگشت مربوط به بلیطی که کنسل شده، حداقل ۳ هفته است.

حداقل اعتبار پاسپورت

پاسپورت شما در تاریخ خروج از کشور٬ باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. برای مقصدهای آمریکا و کانادا٬ این اعتبار از تاریخ برگشت مسافر محاسبه می‌شود؛ یعنی تاریخ بلیط برگشتتان باید طوری باشد که پاسپورتتان هنوز شش ماه اعتبار داشته باشد.

کنترل پاسپورت و ویزا

به علت عدم دسترسی مسافرآنلاین به مدارک مسافر، کنترل کلیه مدارک از جمله پاسپورت ، ویزا و … به عهده شخص کاربر و مسافر میباشد .

امکان کنسل نمودن بلیط و یا تغییر تاریخ بلیط

اگر شرایط بلیط و زمانی که آن را رزرو کرده‌اید به شما این اجازه را بدهد٬ می‌توانید آن را کنسل کنید. هنگامی که یک بلیط را رزرو می‌کنید٬ همان ابتدا شرایط کنسل‌کردن٬ تغییر تاریخ و no-show یعنی عدم حضور در فرودگاه به شما اعلام می‌شود.

کلیه قوانین به علت اتصال سیستم به تامین کنندگان بین المللی ، بصورت انگلیسی میباشد . جهت کسب اطلاع از شرایط کنسلی و یا تغییر رزرو میتوانید با گروه مسافرآنلاین تماس بگیرید. شرایط کنسل‌کردن و تغییر تاریخ از سمت ایرلاین روی هر بلیط، با توجه به مسیر و زمان اعمال می‌شود و سیستم هیچ دخالتی در تعیین شرایط کنسلی و تغییر تاریخ بلیط ندارد. در زمان صدور بلیط دقت لازم را در شرایط و ضوابط اعلام شده داشته باشید.

سن کودک و نوزاد در قیمت بلیط

کودکان زیر دو سال٬ نوزاد یا «Infant» و بین دو تا 11 سال کودک یا «Child» محسوب می‌شود. معمولا نرخ بلیط سیستمی برای هر کدام، با توجه به ایرلاین و مسیر متفاوت است. در بلیط‌های ارزان قیمت٬ نرخ بلیط برای کودک و بزرگسال در اکثر موارد تفاوتی ندارد.

بار مجاز برای کودک

هنگام جستجو٬ میزان بار مجاز در اطلاعات پرواز شما قبل از رزرو ، پرداخت و همین‌طور در انتهای بلیط صادر شده، ذکر می‌شود.

انجام دو رزرو با یک نام

امکان انجام دو رزرواسیون با یک نام فقط در صورتی وجود دارد که دو ایرلاین متفاوت و یا دو مقصد و مبدا متفاوت باشد .

جا ماندن از پرواز

بستگی به ایرلاین و قوانینی که موقع صدور به شما اعلام می‌شود، دارد؛ بخشی از هزینه بلیط کسر و باقی به شما برمی‌گردد یا تمام هزینه بلیط سوخت می‌شود. به این حالت اصطلاحا No-show می‌گویند. حتما به قوانین No-show هنگام خرید بلیط توجه کنید.

قوانین بلیط یک طرفه

برای گرفتن بلیط یک طرفه باید اجازه ورود٬ ویزا یا اقامت بلندمدت داشته باشید.

بلیط اوپن

خیر. بلیط اوپن به این معنی که پرواز برگشت فقط به شکل بلیط، بدون هیچ زمان مشخصی صادر شود، وجود ندارد. هر بلیط شرایط و قوانینی دارد و می‌توان براساس یک محدوده زمانی مشخص با شرایط مشخص٬ اعتبار یک بلیط را تعیین کرد.

اعتبار بلیط

اعتبار بلیط، بستگی به ایرلاین و قوانینی که موقع صدور به شما اعلام می‌شود، دارد ولی زمان اعتبار هیچ بلیطی بیشتر از یک سال نخواهد بود.

پرینت بلیط

با توجه به این که بلیط‌های صادر شده از روی سیستم به صورت اینترنتی هستند٬ ضرورتی برای همراه داشتن پرینت وجود ندارد ولی به هر حال محض اطمینان پیشنهاد می‌کنیم که پرینت بلیط همراهتان باشد.

پرینت بلیط صادر شده

بعد از انجام خرید و صدور٬ بلیطی که به ایمیل شما ارسال شده است٬ بلیط قطعی است و می‌توانید همان را پرینت گرفته و با آن سوار هواپیما شوید.

مهر بلیط برای گرفتن ارز

امکانپذیر میباشد و جهت مهر بلیط با همکاران ما در پشتیبانی تماس بگیرید .

طول پروازها

مدت زمان طول پرواز، فارغ از زمان محلی مبدا و زمان محلی مقصد٬ در بلیط به صورت جداگانه ذکر می‌شود.

زمان پرواز و زمان رسیدن به مقصد در بلیط

زمان پرواز به وقت محلی مبدا و زمان رسیدن به مقصد به زمان محلی مقصد در بلیط ذکر می‌شود. به اختلاف ساعت‌ها توجه داشته باشید.

تفاوت کلاس‌های پرواز

کلاس‌های مختلف یک پرواز از نظر فضای داخل هواپیما٬ نوع صندلی٬ پذیرایی و درگاه پذیرش در فرودگاه با هم متفاوت هستند. گاهی مسافران فرست یا بیزینس مربوط به ایرلاینی خاص می‌توانند از خدمات سالن‌های استراحت مخصوص آن ایرلاین در فرودگاه نیز استفاده کنند.

مایلج ایرلاین

امکانپذیر میباشد و جهت هماهنگی با همکاران ما در پشتیبانی تماس بگیرید .

مدل هواپیماها

بسته به مسیر و ایرلاین موردنظر٬ مدل هواپیما هم تغییر می‌کند. گروه مسافرآنلاین دخالتی در تعیین هواپیمای مسیرها و ایرلاین‌ها نخواهد داشت.

ویزای ترانزیت

ترانزیت یعنی توقف در یک مقصد میانی به مدت کمتر ۲۴ ساعت. ویزای ترانزیت، تنها اجازه حضور مسافر در فرودگاه آن کشور را به او می‌دهد و مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت. ترانزیت برای برخی مقصدها نیاز به ویزا ندارد. به عنوان مثال٬ مسافری که ویزای کانادا و امریکا دارد٬ برای ترانزیت در محدوده شنگن نیازی به ویزای ترانزیت ندارد. ولی مسافر برزیل یا کشورهای دیگر افریقای جنوبی٬ برای ترانزیت در محدوده شنگن نیاز به ویزای ترانزیت دارد. با اینکه ساعت استاندارد ترانزیت در اکثر فرودگاه‌های جهان٬ ۲۴ ساعت است٬ در این میان استثنا هم وجود دارد. مثلا فرودگاه بانکوک قانونی دارد که بر اساس آن، مسافر تنها اجازه ترانزیت تا ۱۲ ساعت در فرودگاه این شهر را خواهد داشت.

زمان ترانزیت

با توجه به ایرلاین و مسیر مورد نظر برای سفر، زمان ترانزیت‌ها متفاوت است. برای ترانزیت‌های طولانی مدت، گاهی ایرلاین مربوطه برای مسافران هتل فراهم می‌کند. معمولا پروازهایی که توقف طولانی در مقصدهای میانی دارند٬ ارزان‌تر هستند و گاهی مسافران به عنوان ترفندی برای کاهش هزینه‌های سفر این بلیط‌ها را تهیه می‌کنند.

هتل در زمان ترانزیت

برخی از ایرلاین‌ها در شرایط خاص برای ترانزیت‌های طولانی‌ مدت٬ ممکن است هتلی در محوطه فرودگاه یا بسیار نزدیک به فرودگاه به مسافر پیشنهاد دهند.

تاخیر پروازها

تاخیر پرواز معمولا در مدت زمان کوتاهی مانده به پرواز اتفاق می‌افتد. در صورتی که ایرلاین به ما اطلاع دهد٬ ما قطعا مسافر را باخبر خواهیم کرد.

درخواست خدمات ویژه برای سالمندان و کودکان

امکانپذیر میباشد و جهت هماهنگی با همکاران ما در پشتیبانی تماس بگیرید .

پرسش و پاسخهای رایج

چرا ثبت نام ؟

– برای انجام رزرواسیون لازم است که به جهت حفظ حریم شخصی به عنوان کاربر به سایت ورود کنید . چرا که اطلاعات شما در زمان رزرواسیون درج خواهد شد. به همین خاطر باید پیش از آن در سایت ثبت نام نمایید و اطلاعات خود را کاملاً منطبق با پاسپورت در زمان ثبت نام درج کنید.

رزرواسیون من کامل شد، اطلاعات رزرو را نیز وارد کردم و پرداخت را هم انجام دادم. اکنون چه کاری باید انجام شود؟ چه مدرکی دریافت خواهم نمود؟

– حداکثر ظرف مدت 2 دقیقه پس از انجام رزرواسیون ایمیل تاییدیه برای شما ارسال خواهد شد . در صورت پرداخت رزرواسیون در قسمت هتل و ترانسفر ، ظرف مدت 3 تا 5 دقیقه شما میتوانید واچر هتل و یا ترانسفر را از طریق پانل مدیریت خود در سیستم چاپ کنید و یک نمونه هم برای شما ایمیل خواهددشد . در صورت انجام پرداخت و دستور صدور بلیط هواپیما ، شما میتوانید پس از گذشت یک ساعت از انجام پرداخت بلیط خود را از پانل مدیریت چاپ و یا ذخیره سازی کنید .حتی درصورتی که مایل باشید می‌توانید به فاصله‌ چند دقیقه پس از این مراحل با شرکت هواپیمایی مربوطه مستقیماً تماس گرفته و از صحت رزرواسیون خود اطمینان یابید. جهت اطمینان از صحت رزرواسیون مراحل کمی طولانی تر میباشد و شما میتوانید پس از گذشت 2 تا 3 ساعت پس از دریافت واچر با هتل تماس گرفته و اطمینان حاصل کنید .

رزرو من انجام شده و ایمیل های شما نیز به دست من رسیده است. اگر همین ایمیل ها را پرینت بگیرم و همراه ببرم کافی است؟ برای هتل همین پرینت ها قابل قبول است؟

– مهم‌ترین مستند برای ایرلاینها و هتلها پاسپورت فردی است که رزرواسیون به نام ایشان صادر گردیده است. به همین خاطر ارائه‌ نام صحیح و کاملاً مطابق با پاسپورت در زمان انجام رزرواسیون بسیار مهم است. داشتن پرینت از ایمیل حاوی رسید جزییات ارسال شده توسط وب‌سایت مسافرآنلاین در زمان رزرواسیون شما نیز می‌تواند کمک نماید. اما ارائه‌ی پاسپورت هم برای پرواز و هم هتل کافی خواهد بود.

 

من رمز دوم و یا همان رمز اینترنتی – کارت بانکی خود را ندارم. چگونه می‌توانم پرواز و یا هتل رزرو کنم؟

– پس از انتخاب هتل و یا پرواز خود بر روی سیستم می توانید با همکاران ما در گروه مسافرآنلاین تماس حاصل نمایید تا رزرواسیون شما تأیید شود. سپس صورتحسابی دریافت خواهید نمود که دربرگیرنده‌ مبلغ هزینه‌ رزرواسیون شما و نیز شماره حساب برای واریز وجه است. پس از واریز وجه و ارائه‌ رسید تراکنش بانکی رزرواسیون شما انجام خواهد شد.

من هتل و یا پرواز را انتخاب کردم، اطلاعات را هم وارد کردم و وجه را هم پرداخت کرده‌ام و مبلغ از حسابم کسر شده است. اما سیستم پیغام خطا داده. مشکل چیست؟ پرداخت من چه خواهد شد؟

– در موارد بسیار معدودی پیش آمده است که طی مدتی که شخص در حال رزرواسیون اتاقی بوده، اتاق توسط فرد دیگری رزرو شده است. در نتیجه سیستم قادر به رزرو دوباره‌ اتاق هتل و یا صندلی پروازی نبوده و پیغام خطا داده است. همکاران ما بصورت اتوماتیک از وقوع این امر اطلاع خواهند یافت. اما محض اطمینان، به مجرد وقوع این امر با گروه مسافرآنلاین از طریق تلفن و یا ایمیل تماس حاصل نمایید. چنانچه بتوانیم رزرواسیون شما را تأیید کنیم این کار را خواهیم نمود. در غیر این صورت هتل و یا پرواز دیگری را به شما پیشنهاد خواهیم داد. و در صورتی که رزرو جهت هتل و یا پرواز اصلی امکان پذیر نبوده، به انجام رزرواسیون در دیگر پیشنهادهای داده شده نیز علاقمند نبودید، تمامی وجه به حساب شما بازگردانده خواهد شد.

من رزرواسیون را انجام دادم، اطلاعات را هم وارد کردم و وجه را هم پرداخت کرده‌ام و مبلغ نیز از حسابم کسر شده است. سیستم پیغام داد که رزرواسیون انجام شده است اما من هنوز ایمیل تأییدیه‌ رزرواسیون را دریافت نکرده‌ام.

– چنانچه ظرف مدت 5 دقیقه از انجام رزرواسیون شما ایمیل تأییدیه را دریافت نکردید لطفاً ابتدا بخش Junk یا Spam ایمیل‌های خود را بررسی فرمایید تا مطمئن شوید که این ایمیل‌ها اشتباهاً به آن قسمت نرفته باشد. سپس با همکاران ما در گروه مسافرآنلاین از طریق تلفن و یا ایمیل تماس بگیرید تا مورد بررسی شود. در هر حال رزرواسیون شما انجام شده است و جای نگرانی از این حیث نیست. ما فقط بررسی خواهیم کرد که چرا ایمیل برای شما ارسال نشده و یا به دست شما نرسیده است. و در صورت بروز مشکلی در روند ارسال ایمیل به شما، آن را رفع خواهیم کرد تا ایمیل‌های تأییدیه‌ رزرواسیون به دست شما برسد.

آیا تمام مراحل رزرواسیون، به صورت اینترنتی انجام و ثبت می‌شود؟ هیچ مدرک یا رسید کاغذی‌ برای ارائه به هتل و یا کانتر پرواز لازم نیست؟

– بسیاری از افراد بر حسب عادت، تنها به داشتن بلیط کاغذی، رسید کاغذی و امثال این‌ها اعتماد می‌کنند؛ اما مدت زیادی است که برای رزرواسیون هواپیما، هتل، خودرو، تورهای گردشی و غیره، نیازی به هیچ‌گونه رسید کاغذی نیست و تنها نام شخص متقاضی به همراه شماره مرجع رزرواسیونی که به متقاضی اعلام می‌شود، کفایت می‌کند. اما باز هم برای اعتماد بیشتر، می‌توان با سرویس‌دهنده‌ نهایی ( هتل، خط هواپیمایی،…) تماس گرفت یا از طریق وبسایت مستقیم آن‌ها، از صحت رزرواسیون اطمینان پیدا کرد.

اگر ازطریق سایت مسافرآنلاین هتل و پرواز و یا ترانسفر رزرو کنم، آیا غیر از هزینه‌ تعیین‌شده‌ در رزرواسیون، به مسافرآنلاین هم باید هزینه‌ اضافه‌تری بابت استفاده از سایت بپردازم؟

– خیر. علت آن است که شرکتهای بزرگ تامین کننده پرواز و هتلهای بین المللی که بصورت همکار تجاری در کنار مسافر آنلاین میباشند از فروشندگان عمده بوده و با قراردادهای سالیانه و نرخهای عمده امکان ارائه نرخهای ویژه به شما کاربران و مسافران را فراهم کرده که امکان دریافت آن‌ها بصورت مستقیم غیرممکن است.

مسافرآنلاین چه خدماتی ارائه می‌کند؟ آیا امکان رزرو برای هتل، اتومبیل، بلیت هواپیما ، تور و ویزا هم وجود دارد؟

– خدمات مسافرآنلاین بر دو دسته‌اند که یکی شامل رزرواسیون آنلاین پرواز ، هتل و ترانسفر و خرید اینترنتی میباشد و دسته دیگر خدمات غیر آنلاین است که شامل تور و ویزا میباشد .

استفاده از سایت مسافرآنلاین برای رزرواسیون هتل ، پرواز و ترانسفر چه مزیتی دارد؟

– اولین مزیت بزرگ مسافرآنلاین ، تنوع در انتخاب است. برای هر کدام از شهرهای بزرگ و مقصدهای اصلی گردشگری سرتاسر دنیا، مسافرآنلاین مجموعه‌ای بیش از 304000 هتل و همچنین 924 ایرلاین بین المللی داخلی وخارجی تمامی کشورهای جهان را فراهم آورده است. تنوع درانتخاب ، نرخ خدمات ، شرایط ابطال و … به شما امکان انتخاب آگاهانه را خواهد داد . این امکان در ٢٤ ساعت شبانه‌روز در اختیار شماست. کلیه هزینه‌های هتل ، پرواز و ترانسفر را به ریال و توسط کارت‌بانک‌های شبکه‌ی شتاب می‌پردازید و در نتیجه می‌توانید ارز را برای طول سفر نگه دارید. به محض انجام رزرواسیون در هر ساعت از شبانه‌روز، برگ رزرواسیون (Voucher) را همان لحظه دریافت خواهید کرد و رزرو شما قطعی است. چنان‌چه احیاناً در شهر مبداء و یا مقصد برای امر رزرواسیون خود به مشکلی برخوردید، می‌توانید با شماره پشتیبانی ٢٤ ساعته مسافرآنلاین که بر روی سایت درج شده تماس بگیرید تا در برطرف‌ کردن مشکل به شما کمک کنیم. اگر به هر دلیلی سفر شما لغو شد، هزینه‌ی کنسل‌کردن اگر در زمان مقرر اقدام به کنسل نمایید بسیار ناچیز خواهد بود .

چرا باید سایت مسافرآنلاین را به سایت‌های خارجی ترجیح دهم؟ ممکن است سایت‌های خارجی پیشنهادهای بهتری ارائه کنند. چرا باید از مسافرآنلاین استفاده کنم؟ چه کشورهایی را تحت پوشش دارد؟

– نخست آن‌ که مسافرآنلاین یک سایت ایرانی است و مطالب، راهنمای سفر و توضیحات آن به فارسی است. دیگر آن که برای رزرو از طریق مسافرآنلاین لازم نیست دلار و یورو و پوند داشته باشید یا مجبور باشید با کارت‌های اعتباری خرید کنید. می‌توانید از طریق شبکه‌ شتاب و به ریال هزینه‌ها را پرداخت کنید. از همه مهم‌تر، قیمت و پوشش‌ کامل کلیه پروازها و هتلهای سراسر جهان است که مسافرآنلاین ارائه می‌کند و با بهترین سایت‌های سرویس‌دهنده‌ سفر دنیا قابل رقابت هستند. این مقایسه را حتماً انجام دهید.

هزینه‌ ها چگونه پرداخت می‌شود؟ امنیت پرداخت چگونه تأمین می‌شود؟

با کارت‌بانک‌های شبکه‌ شتاب. امنیت این سایت نیز در قسمت پرداخت از طریق شبکه‌ شتاب، توسط خود بانک تأمین می‌شود؛ زیرا اساساً صفحه‌ای که شما اطلاعات خود را در آن وارد می‌کنید، صفحه‌ی بانک است.

لطفاً نحوه‌ تبدیل نرخ ارز در سیستم مسافرآنلاین را توضیح دهید.

– جهت اطمینان از محاسبه‌ی دقیق قیمت‌ها، نرخ ارز هر روز از طریق منابع معتبر بانکی به‌روز خواهدشد. اما لازم به ذکر است که مشتریان تماماً مبالغ را بصورت ریال ازطریق شبکه‌ی شتاب پرداخت کرده و نوسانات نرخ ارز هیچ‌گونه مسئولیتی را برای کاربر و یا مسافر نخواهد داشت . در یک جمله اینکه در خریدهای ریالی از طریق شبکه‌ی شتاب، مسئولیت نوسانات نرخ ارز به طور کامل به عهده‌ی مسافرآنلاین خواهد بود.

هنگام ایجاد رزرواسیون مورد نظر، در قسمت مالی پس از درج رمز کارت بانکی شتاب، سیستم قطع شد؛ آیا رزرو من کنسل شده است؟ آیا مبلغ مذکور از حساب من کسر شده است؟

– در این حالت ٣ اتفاق ممکن است افتاده باشد:
١. پول از حساب شما خارج نشده باشد. که در این حالت قطعاً رزرو انجام نشده و می‌بایست مجدداً مراحل رزرواسیون را انجام دهید.
٢. پول از حساب شما خارج شده ولی به حساب شرکت وارد نشده باشد. معمولاً این حالت بنا به دلایلی نظیر مشکل در سامانه‌ بانکی و یا ارتباط ناقص اینترنتی ایجاد می شود. در این حالت با توجه به این که مسافرآنلاین تأییدیه‌ دریافت وجه را از بانک دریافت نکرده است، رزرواسیون شما نیز انجام نخواهد شد. در این موارد لطفا با دفتر مسافرآنلاین تماس حاصل فرمایید تا نسبت به انجام رزرواسیون و رفع مشکل شما اقدام شود.
٣. پول از حساب شما خارج شده و به حساب مسافرآنلاین نیز وارد شده باشد. در این حالت، رزرو قطعی محسوب شده و مسافرآنلاین موظف به انجام کلیه امور مربوط به رزرواسیون شما خواهد بود.

چطور مطمئن باشیم که سایت شما کلاه‌بردار نیست؟

– وب‌سایت مسافرآنلاین تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت نموده و کلیه‌ مجوزهای رسمی جهت فعالیتِ را در زمینه‌ فروش خدمات سفر در اختیار دارد. همچنین این مجموعه دارای گواهینامه های معتبر بین المللی و داخلی میباشد که اسامی در قسمت گواهینامه درج گردیده است .

آیا مورد تأیید سازمان گردشگری ایران یا کشور دیگری هستید؟

این وب‌سایت، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرتی کاردان سفر میباشد که مورد تأیید سازمان گردشگری ایران است.

گر مشکل یا سؤالی داشتم، آیا امکان مراجعه‌ حضوری وجود دارد؟

– ١٠٠ % امکان مراجعه‌ حضوری وجود داشته و کلیه‌ امور می‌تواند با کمک همکاران ما در بخش‌های مختلف صورت پذیرد. ساعات مراجعه‌ حضوری، ٩ صبح الی ٥ بعدازظهر است.

اگر مشکلی در سرویس‌دهی هتل پیش آمد، چگونه می‌توانم روی پشتیبانی شما حساب کنم؟

– نحوه‌ اداره و سرویس‌دهی هتل‌ها، در تمام دنیا جزو اختیارات مدیریت هتل است و قطعاً از حدود اختیارات ما خارج است. ولی می‌توانید با ارسال نظرات خود و یا ارسال پاسخ پیامک‌ها برای ما، دیگر مشتریان را از نحوه‌ی سرویس در هتل مذکور مطلع سازید.

آیا امکان کنسل کردن رزرواسیون وجود دارد؟ و اگر رزرو را کنسل کردیم، چگونه پول را برگشت می‌دهید؟

– بله! شما می توانید رزرواسیون انجام شده را کنسل نمایید. قوانین و شرایط و حداکثر زمانی که می توانید رزرواسیون را کنسل نمایید در زمان انجام رزرواسیون به اطلاع شما می‌رسد. توصیه می‌کنیم که این شرایط و قوانین را با دقت مطالعه فرمایید. در صورت کنسل کردن یک رزرو و دریافتِ تائیدیه‌ کنسل، بر اساس همان شرایط و قوانین، مبلغ قابل پرداخت ظرف مدت هفت تا ده روز کاری به حساب شما برگشت داده می‌شود.
توضیح مهم: به دلیل محدودیت های سامانه‌ بانکی کشور، بازگرداندن وجه بصورت اتوماتیک امکان پذیر نیست و توسط اپراتور صورت می‌گیرد.
پس از کنسل کردن رزرو از سوی مشتری، برگه‌ رسید هتل و یا بلیط فاقد اعتبار بوده و مسافرآنلاین هیچ گونه مسؤولیتی در قبال رزرو انجام شده نخواهد داشت.

اگر بعد از انجام رزرواسیون، به هر دلیلی بخواهم رزرو خود را کنسل کنم، آیا مبلغ پرداختی به حساب من باز می‌گردد؟

– کنسل‌کردن رزرواسیون به شرایط اعلام شده از سوی هتل و یا ایرلاین بستگی دارد. توصیه‌ی ما این است که هنگام رزرو کردن، حتماً به شرایط و ضوابط دقت فرمایید. معمولاً زمانی برای لغو رزرواسیون تعیین می‌شود که اگر تا قبل از آن رزرو خود را کنسل کنید،شامل جریمه نخواهد بود.
اما چنانچه رزرو خود را بعد از زمان اعلام شده کنسل نمایید، مبالغ جریمه بر اساس ایرلاین و یا هتل مربوطه، از پرداخت شما کسر گردیده و باقی وجه به حسابتان برمی‌گردد.
توجه داشته باشید که برخی از ایرلاینهای ارزان قیمت و یا هتلها در تاریخهای خاص، به صورت NON-REFUNDABLE و یا همان غیر قابل استرداد نمایش داده میشود و در صورت انجام رزرواسیون ، هیچگونه مبلغی جهت ابطال استرداد نمیگردد .

اگر به هر دلیلی برنامه‌ سفرم عوض شود و بخواهم زودتر از موعد مقرر از هتل خروج کنم، چه شرایطی دارد؟ آیا هزینه‌ شب‌های باقیمانده به حساب من برمی‌گردد؟

این شرایط و درخواست در هتلهای مختلف متفاوت خواهد بود ، اما معمولا هتلها جهت خروج زودتر از موعود مبلغی استرداد نمیکنند .

در صورتی که رزرو خود را کنسل کنم، باقی پولی که پرداخت کرده‌ام (بعد از احتساب هزینه‌ی لغو رزرواسیون) چگونه به حسابم برمی‌گردد؟

– با توجه به اینکه باقی پرداختتان باید از هتل و یا ایرلاین مربوطه به حساب مسافرآنلاین عودت داده شود و بعد از آن به حساب شخص رزروکننده واریز گردد، ممکن است این پروسه بین هفت تا ده روزبرای هتلها و یکماه کاری جهت ایرلانها طول بکشد. بعد از گذشت این زمان و برگشت پول، از طرف شرکت مسافرآنلاین با شما تماس گرفته خواهد شد و واریز قطعی به شما اطلاع داده خواهد شد.